| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1.2 pF |
| Length | 2.15 mm |
| Width | 1.35 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Leakage Current | 1 µA |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.3 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Working Voltage | 3.3 V |
| Peak Pulse Current | 5 A |
| Number of Channels | 2 |
| Breakdown Voltage | 6 V |
| Max Reverse Leakage Current | 1 µA |
| Element Configuration | Dual |
| Direction(Counting Sequence) | Unidirectional |
| Min Breakdown Voltage | 6 V |
| Reverse Standoff Voltage | 3.3 V |
| Clamping Voltage | 10 V |
| Power Line Protection | Yes |
| Number of Bidirectional Channels | 2 |
| ESD Protection | Yes |
| Test Current | 1 mA |
| Schedule B | 8536300000 |
| Voltage ESD Contact | 8 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
| Diode Capacitance | 1.2 pF |
Stock: 1486
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14016
Ext.Price$0.14016
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14016 | $0.14016 |
| 10 | $0.12638 | $1.26380 |
| 50 | $0.11395 | $5.69750 |
| 100 | $0.10231 | $10.23100 |
| 500 | $0.09186 | $45.93000 |
| 1000 | $0.08824 | $88.24000 |
| 3000 | $0.08477 | $254.31000 |
| 5000 | $0.08075 | $403.75000 |
